לזהות לפני כולם/ 2014-12-26

מי מאיתנו לא חושב לעיתים, לו הייתי יכול להשיב את הגלגל לאחור ולרכוש דירה או שניים באזור המסוים ההוא שקפץ פלאים, הייתי היום מסודר כלכלית.

היכולת לזהות בזמן לוקיישן מתעורר ולשים עליו יד במחיר נמוך הוא כל התורה כולה בתחום הנדל”ן. רבים שהשכילו לעשות זאת בזמן הנכון ואזרו את האומץ, צוחקים כיום כל הדרך אל הבנק.
איזור ירושלים נחשב בעשור למניה הבטוחה ביותר בענף הנדל”ן החרדי הנמצאת כל העת בגרף של עליה. הביקוש לדירה בירושלים נחשב לפסגת המאוויים של כל זוג צעיר או משפר דיור. ירושלים נחשבת לבירה התרבותית והרוחנית של העם היהודי ורבים מיהודי הגולה שואפים יום אחד לקום ולעשות עליה לירושלים. דא עקא, ששטחי הבניה בה מצומצמים מאד, בוודאי למי שהורגל לבנייה מתקדמת ואיכות חיים.

מי שזיהה את המצוקה לפני עשור שנים היו יזמי שכונת ‘רמת גבעת זאב’
בצפונה של ירושלים, שידעו להעריך את הפוטנציאל הטמון באזור הקסום הזה של הרי ירושלים הטובלים באוויר צלול. הם ייעדו את המקום הזה לבניית שכונה חדשה שתציב סטנדרטים חדשים של יוקרה ואיכות חיים, ותציע שילוב מושלם בין הסביבה המוריקה והפתוחה לבין הקרבה הגיאוגרפית למרכז העיר ירושלים. ואכן, כשבוחנים את ההיענות המדהימה ורמת הביקושים חסרת התקדים לשכונה המדוברת, כמו גם את קצה הפיתוח בשטח, מבינים כי מי שהשקיע בה עשה עסקה טובה.

כך למשל, בפתיחת השיווק, לפני כשנה בלבד, דירת 4 חדרים ממוצעת בפרויקט עלתה 1,500,000 ₪ בלבד. כיום, אותה דירה עולה 1,790,000 ₪. זינוק של כ-18% בערך הדירה בתוך שנה אחת.

וזו רק ההתחלה. מומחי נדל”ן מעריכים כי האזור עומד לעבור זינוק אדיר בשלב האכלוס של 50% ממחיר הרכישה ומעלה. דוגמה מצוינת לכך ניתן להביא מיישובים כמו הר אדר ומבשרת ציון, שהתחילו במחירים נמוכים מאד והיום כדי לקנות שם דירה צריך להיות במעמד מאד מבוסס. אנשים שהתגברו על המרחק הקצר מירושלים נהנו מיישובים פורחים ואקסקלוסיביים וזה מה שעומד להיות גם ברמת גבעת זאב.

לפי התחייבויות היזמים, השכונה מתעתדת להיות ‘קיסריה של ירושלים’ מבחינת ההשקעה בתשתיות, בפארקים ירוקים ובאיכות חיים חסרת תקדים. כך שמכל בחינה, מדובר בהשקעה נדל”נית מצוינת שספק רק אם תחזור באזור ירושלים.

השארת תגובה